Koncerty

Koncerty

Noc chorału / II festiwal śpiewu gregoriańskiego
„W stronę średniowiecza”sobota 29.10.2016

 

19:00 Kościół oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej 18 Benedicamus Domino Schola Sióstr Benedyktynek Misjonarek z Otwocka

Schola zakonna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek powstała w 2005 roku z dwóch przyczyn. Pierwsza z nich to potrzeba zaistnienia stałego zespołu osób wykonujących śpiewy podczas uroczystości zakonnych. Druga to wniosek kapituły generalnej z 2004 roku o powstaniu scholi zakonnej służącej animacji śpiewu w Zgromadzeniu.

19:45 Kościół o. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła  Zespół Liquescentes

Zespół Liquescentes zadebiutował w październiku 2004 roku w ramach Dominikańskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej „Na dobry początek”. Specjalizuje się w wykonywaniu i propagowaniu chorału gregoriańskiego zarówno w ramach liturgii, jak i samodzielnych koncertów w kraju i za granicą. Od 2006 roku współpracuje z klasztorem oo. benedyktynów z Triors we Francji, stosując solesmeńską metodę wykonawczą.

20:30 Fara Poznańska Zespół Flores Rosarum Muzyka św. Hildegardy

Zespół wokalny FLORES ROSARUM (płatki róż) powstał z 2006 r. z umiłowania niezwykłego dzieła muzycznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen. Założycielką zespołu jest s. Susi Ferfoglia – wykładowca Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej im. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie, gdzie prowadzi klasę organów oraz zajęcia z historii i praktyki chorału gregoriańskiego.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.